07 Mart 2021
  • Kars1°C
  • Ardahan0°C
  • Iğdır12°C

6 YENİ TESİS YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Arslan ve Kılıç, Kars’ta 6 yeni tesisin 2021 yılı yatırım programına alındığını açıkladı.

6 yeni tesis yatırım programına alındı

11 Şubat 2021 Perşembe 15:51

Volkan KARABAĞ

Kars milletvekilleri, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars’ta ihtiyaç duyulan eğitim tesislerinin 2021 yılı yatırım programına alınmasıyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’a yaptıkları ziyarete dair bir açıklama yaptılar.

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, Milli Eğitim Bakanı’nı ziyaret ederek ilimize kazandırılmasına ihtiyaç olan eğitim tesislerinin yatırım programına alınması için istirhamda bulunduklarını ifade ettiler. “Hemen hemen acil taleplerimizin tamamına olumlu destek verdiği için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a Kars halkı adına teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dediler.

Arslan ve Kılıç, 2021 yılı yatırım programına alınan eğitim tesislerini şöyle sıraladılar:

1- Kars merkezde 150 yataklı öğretmenevi

2- Kars merkez Cumhuriyet Anadolu Lisesi yıkılarak yerine 24 derslikli yeni bina yapım işi

3- Sarıkamış ilçesinde 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencilik pansiyon binası yapım işi

4- Sarıkamış ilçesi Şehit İlhan yıldız Anadolu Lisesi yıkılarak, yerine 24 derslikli yeni bina ve 4 atölye yapım işi

5- Selim ilçesi Şehit teğmen Gökhan Yaşartürk Çok Programlı Anadolu Lisesi yıkılarak, yerine 16 derslikli yeni bina yapım işi

6- Kars merkez Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yıkılarak, 112 Afet ve Acil Çağrı Merkezinin yanındaki 18 dönümlük arazide çağa uygun ve donanımlı atölyeleriyle yeni bir meslek lisesi yapılacaktır.

Ayrıca, Kars merkezde yıkılacak olan Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin arsası, hemen yanındaki parka dâhil edilerek halkımızın ortak kullanımına açılacağını söyleyen Arslan ve Kılıç, şehir merkezinde halkımızın kullanabileceği park ve benzeri ortak kullanım alanlarının artırılması yönündeki bu kararlarının halkımızı mutlu edeceğine inandıklarını dile getirdiler.  

5-yeni-tesis-yatirim-programina-alindi.jpg