20 Ocak 2021
  • Kars-9°C
  • Ardahan-10°C
  • Iğdır-2°C

ANNE BOZAYI YAVRULARINI ÇÖP KONTEYNERLERİNDE BÜYÜTÜYOR

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yaşayan, dünyanın tek göç eden bozayıları, çöplerde beslenmeyi sürdürüyor.

Anne bozayı yavrularını çöp konteynerlerinde büyütüyor

15 Kasım 2020 Pazar 12:18

Karanlık çöktüğünde ormanlık alana yakın İnönü Mahallesi ve TOKİ bölgesine inen ayılar, çöp konteynerlerinde karınlarını doyurup tekrar yuvalarına dönüyor.

Yaklaşık 5 ay önce 3 yavrusuyla TOKİ bölgesine gelen ve boynunda verici tasması bulunan anne bozayı, bu süre zarfında yavrularını çöp konteynerlerindeki yiyeceklerle büyüttü.

TOKİ sakinlerinden Onur Erdoğdu yaptığı açıklamada, anne bozayının, 3 yavrusuyla hemen her gece yiyecek bulmak için bölgelerine geldiğini söyledi.

Erdoğdu, anne bozayı ve yavrularının, bölgeye alıştığını belirterek "Bozayı, yaklaşık 5 aydır yavrularıyla buraya geliyor. Biz de onları besleyecek duruma geldik. Zaten insanlara zarar vermiyorlar. Karınlarını doyurup gidiyorlar." diye konuştu.

anne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(1).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(2).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(3).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(4).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(5).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(6).jpganne-bozayi-yavrularini-cop-konteynerlerinde-buyutuyor-(7).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.