17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

AŞIKLAR “UCUBE”Yİ DOLADI SAZA

Aşıklar “ucube”yi doladı saza - Kars'ın tanınan Aşıkları Bilal Ersan ve Ensar Şahbazoğlu, Kars Store Kültür evinde Türkiye'nin gündemini meşgul eden “ucube” Anıtını saza doladılar.

Aşıklar “ucube”yi doladı saza

06 Şubat 2011 / 15:46

Kars’ın tarihsel ve yöresel kültürünü tanımak öğrenmek için Kars’a Turlarla gelen yerli ve yabancı turistler için Kars Store Kültür evinde çalıp söyleyen Aşıklar, bu kez “ucube”yi doladı saza. Çaldıkları ezgilerle turistleri eğlendiren Aşıklar, son günlerin gündem konusu olan ‘ucube anıt’ı da söylemeden geçemediler.
 
AŞIKLAR, ‘UCUBE ANIT’A ŞÖYLE TARİF DEDİLER:
Demokrasinin sembolü, ucube senin neyine / Gündemi bak değiştirdin, ucube senin neyine / Aşık sen âşıklığını et, ucube senin neyine / Duygu ile düşünce doğ, ucube senin neyine / Barışın bak anıtı var, insanların kanıtı var / emeklerin sanatı var ucube senin neyine / Neler neler saymak lazım, söyleneni duymak lazım / Uyanlara uymak lazım ucube senin neyine / Herkesin bir görüşü var, demokrasi yarışı var / İnsanlığın barışı var ucube senin neyine / Elem keder kaygı duydu, sevilene saygı duydu / Milli olup duygu duydun ucube senin neyine / Aşık Bilal hür olalım, beraber birlik olalım/ Sanata saygı duyalım ucube senin neyine / Emri ferman buyurmayın, gerçekleri duyurmayın /Şahbaz oğlu ayırmayın ucube senin neyine /
 
Aşıkların ‘ucube’ anıtı saza dolamalarını izleyen yerli ve yabancı turistler çok keyif alırken, eğlencenin karşılığında da aşıkların sazlarına para taktılar.
(UA-BA-S) KARS (KHA) - UĞUR AYDIN
Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.