20 Haziran 2018
  • Kars12°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır22°C

ÇİFTÇİLER OT BİÇİMİ ÖNCESİNDE AĞBABA DAĞI ŞEHİTLERİNE DUA ETTİLER

Sarıkamışlı çiftçiler hasat öncesi Ağbaba Dağı şehitliğini ziyaret ederek dua etti.

Çiftçiler Ot Biçimi Öncesinde Ağbaba Dağı Şehitlerine Dua Ettiler

17 Temmuz 2017 Pazartesi 12:28

Alisofu köylüleri, geleneksel hale getirdikleri ve 2 bin 500 rakımlı Ağbaba Dağı’nda bulunan şehitliği bu yılda ziyaret ederek dua ettiler, ardından ot biçimine başladılar.

Sarıkamışlı çiftçiler, her yılın hasat zamanında bolluk ve bereketin arttığına inandıkları için her yıl hasat dönemi aileleriyle birlikte Ağbaba Dağı şehitliğine geliyor.

Arabalarıyla, traktörleriyle birlikte 2 bin 500 rakımlı Ağbaba Dağı’na gelen çiftçiler, burada bulunan şehitliklerde, kurban kesiyor, ot ve ekinin daha bereketli geçmesi için dua ediyor.

Ağbaba Dağı şehitliği ziyaretinin ardından çiftçiler tarlalarına inerek hasat işlerine başlıyor.

ciftciler-ot-bicimi-oncesinde-agbaba-dagi-sehitlerine-dua-ettiler-(1).jpgciftciler-ot-bicimi-oncesinde-agbaba-dagi-sehitlerine-dua-ettiler-(2).jpgciftciler-ot-bicimi-oncesinde-agbaba-dagi-sehitlerine-dua-ettiler-(3).jpgciftciler-ot-bicimi-oncesinde-agbaba-dagi-sehitlerine-dua-ettiler-(4).jpgciftciler-ot-bicimi-oncesinde-agbaba-dagi-sehitlerine-dua-ettiler-(5).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.