17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

DSİ HEYETİ SUSUZ'DA!

DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet, Susuz'da çeşitli incelemelerde bulundu.

DSİ heyeti Susuz'da!

27 Temmuz 2018 Cuma 09:56

Ercüment DAŞDELEN / KARS MANŞET

DSİ heyeti Susuz şelalesindeki çalışmaları inceledi
DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet Susuz şelalesinde yapılan çalışmaları inceledi.
Dündar, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Susuz ilçemiz ve vatandaşlarımız çok farklı bir ortamda tabiat güzellikleriyle iç içe dinlenmelerine ve piknik yapmalarına imkan sağlayan bu güzel hizmetin hayırlı olmasını dileriz. Emeği geçenleri kutluyoruz.”

DSİ heyeti Susuz ilçesi taşkın koruma inşaatını inceledi
DSİ Kars 24. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ve beraberindeki heyet Susuz ilçe merkezi taşkın koruma inşaatında incelemelerde bulundu. 
Dündar, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Çift taraflı 1200 metre taş tahkimatlı sedde ve 5 adet yaya, hayvan ve yol geçiş yapısından oluşan Susuz İlçe Merkezi Taşkın Koruma İnşaatında incelemelerde bulunduk. Islah edilen ve ana ulaşım güzergahı üzerinde bulunan dere yatağının evsel ve hayvansal atıklarla kirletilmemesi konusunda Susuz halkından ve ilgililerden en önemli beklentimizdir. Derelerimizi muhafaza edersek, yerleşim yerinin hayat bulduğu yerler olmaya devam edecektir. Dere ıslahının, 2018 yılında tamamlanarak hizmete alınması için çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.”

dsi-heyeti-susuzda!-(1).jpgdsi-heyeti-susuzda!-(2).jpgdsi-heyeti-susuzda!-(3).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.