18 Mayıs 2022
  • Kars15°C
  • Ardahan15°C
  • Iğdır22°C

DÜNYA VETERİNER HEKİMLER GÜNÜ KUTLANDI

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyinin tarafından düzenlenen Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlandı.

Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlandı

13 Mayıs 2022 Cuma 10:26

Orman Genel Müdürlüğünde düzenlenen organizasyona Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Kars Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, oda başkanları ve davetliler katıldı.

Organizasyonda açılış konuşmaları sonrasında yerli ve milli Covid-19 aşısı Türkovac'ın mucidi Veteriner Hekim Prof. Dr. Aykut Özdarendeli de stratejik öneme sahip yerli beşeri ve veteriner aşı üretimi çalışmaları konusunda bilgilendirme sunumu yaptı.

Ödül yaptığı açıklamada, “Mesleki dayanışmamızı güçlendirmemize vesile olan bu güzel organizasyon için Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Sayın Ali Eroğlu olmak üzere emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.” dedi. 

dunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(1).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(2).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(3).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(4).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(5).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(6).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(7).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(8).jpgdunya-veteriner-hekimler-gunu-kutlandi-(9).jpg