11 Ağustos 2022
  • Kars14°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır24°C

GAZETECİLER CEMİYETİNDEN AÇIKLAMA: “ÜZÜLEREK BİLDİRMEK İSTİYORUZ…”

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Olcay Okan Avşar kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla cemiyete üye televizyon, gazete ve internet haber sitelerini açıkladı.

Gazeteciler Cemiyetinden açıklama: “Üzülerek bildirmek istiyoruz…”

31 Temmuz 2022 Pazar 12:37

Avşar, bazı yayın kuruluşlarının cemiyet ile bağlantısının olmadığını, kendi güdümlerindeki yayın organlarından yaptıkları yayınların cemiyeti ve cemiyete bağlı kuruluşları bağlamadığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kamu kurum kuruluşları ile Kars kamuoyunu bilgilendirmek adına böyle bir açıklama gereği duyulmuştur.

Aşağıdaki listede belirtilen yayıncı kuruluşların haricinde, sosyal medya veya internet aracılığıyla gazetecilik mesleğini yürüten veya iddia eden kişilerin cemiyetimizle her hangi bir üyelikleri veya bağları bulunmamaktadır.

Son günlerde cemiyetimize bağlı olmayan bazı şahısların kendilerini gazeteci kimliğine büründürerek kendilerine ait sosyal medya hesaplarından şehirdeki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik tehdit vari yayınlar ve paylaşımlar yaptıkları cemiyetimiz tarafından büyük bir üzüntüyle takip edilmektedir.

Bahse konu kişilerin kendilerini gazeteci sıfatıyla tanıtarak yapmış oldukları bu paylaşımlardan cemiyet olarak biz de rahatsızlığımızı kamuoyuna bildiririz.

Ayrıca Kars’ta Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı olan tek yetkili cemiyet Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti olduğunu da tekrar yinelemek istiyoruz.

Gazeteciler Cemiyeti kimliği adı altında yapılan paylaşımların dikkate alınmamasını rica ediyoruz.

Listede adı bulunan televizyon, gazete ve internet haber sitelerinin haricindeki sitelerin gazeteciler cemiyeti ile bir alakalarının bulunmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bize bağlı televizyon, gazete ve internet haber siteleri şöyle:

SERHAT TV

Kars Hakimiyet Gazetesi

Kars Havadis Gazetesi

Ölçek Gazetesi

Sarıkamış Haber Gazetesi

www.karsmanset.com

www.serhattv.com.tr

www.gazetekars.com

www.habercephesi.com

www.karspusula.com

www.lha.com.tr

www.haberolcek.com

www.karspress.com

www.karshakimiyet.com

www.karstanhavadis.com

www.habersarikamis.com

www.kagizmanfm.com