07 Temmuz 2022
  • Kars23°C
  • Ardahan21°C
  • Iğdır29°C

HABERİMİZE OSB’DEN AÇIKLAMA!

“Bu yolun müteahhidi kim? Yetkilileri suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz!” başlıklı haberimize Kars Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Haberimize OSB’den açıklama!

22 Haziran 2022 Çarşamba 11:31

Bozulan yolun kesin kabulünün yapılmadığının vurgulandığı açıklama şöyle:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredi desteği ile Müteşebbis Heyet Başkanlığımızın sorumluluğu altında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 29/04/2021 tarihinde ihale edilen ve 25/05/2021 tarihinde yüklenici firma ile sözleşmesi imzalanan KARS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ALTYAPI YENİLEME İNŞAATI ile ilgili olarak;

Kars Organize Sanayi Bölgemizde KSS dahil yaklaşık 14 km yol, 20 cm alt temel, 15 cm temel, 10 cm binder asfalt, 5 cm aşınma asfalt olarak yapılmış olup söz konusu Kars Organize Sanayi Bölgesi Altyapı Yenileme İnşaatı İşinin yüklenicisi tarafından eksiksiz ve yapım tekniğine uygun yapıldığı, Bölge Müdürlüğümüz tarafından alınan asfalt karotları ve yapılan deneyler ile tespit edilerek geçici kabulü 15/12/2021 tarihinde yapılmıştır. Bahse konu işin kesin kabulü yapılmamış olup 15/12/2022 tarihine kadar (kesin kabulü yapılıncaya kadar) yüklenici firma uhdesindedir ve ortaya çıkabilecek tüm hasarlardan yüklenici firma sorumludur.

Yapım İşi kapsamındaki 14 km’lik yolun günümüzdeki durumu itibari ile yapılan değerlendirmelerde yaklaşık 100 metrelik kısmında (tüm imalatın %0.71’ oranında) noktasal olarak kısmi deformasyonlar meydana geldiği gözlemlenmiştir.

Yapılan incelemelerde, oluşan deformasyonların ek yerlerindeki soğuk derzler nedeniyle oluştuğu görülerek yüklenici firmaya bozulan kısımların onarılması hususu bildirilmiş olup söz konusu onarım işi yüklenici firma tarafından en kısa sürede yerine getirilecektir.”

bu-yolun-muteahhidi-kim-yetkilileri-suc-duyurusunda-bulunmaya-davet-ediyoruz!-(1)-001.jpgbu-yolun-muteahhidi-kim-yetkilileri-suc-duyurusunda-bulunmaya-davet-ediyoruz!-(2)-001.jpg