23 Ağustos 2019
  • Kars28°C
  • Ardahan26°C
  • Iğdır36°C

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Kafa, "Kars’ta Merkez ve ilçelerinde ise toplam 12 camimizde 170 katılımcı çocuğumuz ile çok büyük coşku ve heyecanla tamamladık." dedi.

Haydi Çocuklar Camiye Ödül Töreni Yapıldı

08 Şubat 2019 Cuma 20:52

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

“Namazını Camide Kıl, Puanını Topla, Ödülünü Kap” sloganıyla Server Gençlik ve Spor Kulübünün Türkiye genelinde organize ettiği Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Kars İl Müftülüğünün il genelinde düzenlediği “Haydi Çocuklar Camiye-2” projesi Ödül Töreni yapıldı.

Kars merkez Fethiye Camiinde gerçekleştirilen ödül törenine İl Müftüsü Yusuf Eviş ve Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr.Hüseyin Düzgün de katıldı.

Öğle namazından sonra gerçekleştirilen programda İl Müftüsü Yusuf Eviş ve Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Kafa katılımcı çocuklara ve ailelerine hitap etti.

KARS' TA 12 CAMİ DE 170 ÇOCUK KATILDI

Kafa, “Namazlarını Camide Kıl, Puanları Topla, Ödülünü Kap” sloganıyla Haydi Çocuklar Camiye diyerek 21 Ocak 2019 tarihinde pazartesi günü sabah namazı ile başlamış olan proje 31.01.2019 tarihinde Perşembe günü yatsı namazı ile tamamlandı.

Bu yıl Türkiye genelinde ikincisini gerçekleştirdiğimiz “Haydi Çocuklar Camiye” Projemizi, Türkiye genelinde 60 İl ve 269 İlçede, 1870 camide 32 bin 617 çocuğumuz ile; Kars’ta Merkez ve ilçelerinde ise toplam 12 camimizde 170 katılımcı çocuğumuz ile çok büyük coşku ve heyecanla tamamladık. Projeye katılan çocukları sadece namaz kılmaya alıştırmakla kalmadık, aynı zamanda onlara cemaat bilinci ve cami sevgisi de kazandırdık. Proje her ne kadar çocuklara yönelik olsa da projeden hem çocuğun ailesi hem de birçok arkadaşı doğrudan veya dolaylı olarak istifade etti” diye konuştu.

TÜM ÇOCUKLARA HEDİYE

Projeye katılan çocuklardan 3 kategoride 1. 2. ve 3. lere kameralı drone ve tabletler hediye edilmesinin yanısıra tüm katılımcı çocuklara Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Derneği tarafından akıllı bileklik hediye edildi.

Program İl Müftüsü Yusuf Eviş ve Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün'ün çocukları tebriği ve hediyelerin takdimi ile son buldu.

haydi-cocuklar-camiye-odul-toreni-yapildi-(1).pnghaydi-cocuklar-camiye-odul-toreni-yapildi-(3).pnghaydi-cocuklar-camiye-odul-toreni-yapildi-(2).png

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.