20 Mayıs 2019
  • Kars9°C
  • Ardahan10°C
  • Iğdır21°C

HDP’NİN KARS ADAYLARI PROJELERİNİ AÇIKLIYOR

HDP Kars Belediye Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, projelerini açıklamaya devam ediyor.

HDP’nin Kars adayları projelerini açıklıyor

12 Mart 2019 Salı 22:38

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Belediye Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, Kars’a ilişkin projelerini açıklamaya başladı.

İlk projelerini kısa bir açıklama ile duyuran Eşbaşkan adayları Bilgen ve Alaca, bütün projelerini bir program dahilinde zamana yayarak açıklayacak.

Kars’ın kronik sorunu haline gelen çöp sorununa ilişkin projelerini açıklayan Alaca, “Çöp sorunun çözmek için yer altı konteynır sistemine geçilecek. Her mahalleye geri dönüşüm çöp kutuları konulacak” dedi.

Köstebek yuvasına dönen yol sorununu çözeceklerini ifade eden Bilgen, “Yol sorununu çözemeyen bir şehirde ne turizm gelişir ne de kent hakları yerine gelir. Yollarda asfaltlamayı, kaldırımlarda taş döşemeyi ve mutlaka yaşanabilir bir şehir kurmayı birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Alaca, Kars hayvan barınağının işlevsiz olması nedeniyle sağlık ve güvenlik problemlerine neden olan sokak hayvanlarının barınma ve beslenmesi için uygun koşulların oluşturulacağını ifade etti.

Alaca, “Kars’ta Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık sorunlarını çözerek uygun yaşam koşulları oluşturacağız” dedi.

Birçok yöresel ürüne sahip olan Kars’ta tarımın destekleneceğini ifade eden Bilgen de, “Yöresel ürünleri ve organik tarımı destelemek için modern bir sebze hali ve toptancı satış noktaları oluşturacağız” şeklinde açıklamada bulundu.