19 Haziran 2019
  • Kars10°C
  • Ardahan10°C
  • Iğdır18°C

KARS AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ’NDE YÜZ YÜZE DERSLER BAŞLIYOR

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüzyüze derslerin Güz Dönemi 13 Ekim 2018 Cumartesi günü başlayıp, 11 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek.

Kars Açıköğretim Fakültesi’nde yüz yüze dersler başlıyor

10 Ekim 2018 Çarşamba 15:10

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

AÖF Kars Bürosu Yöneticisi Hüseyin Othan, Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için bazı derslere yönelik ücretsiz yüzyüze derslerin Güz Dönemi 15 Ekim 2018 tarihinde başladığını duyurdu. Othan, tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da gerçekleştirilecek yüz yüze derslere Açıköğretim öğrencileri, öğrenci kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabileceğini söyledi.

“Açıköğretim öğrencilerinin özellikle zorlandıkları derslere yönelik yapılan yüzyüze dersler, öğrencilerin başarılarına büyük katkı sağlamaktadır.” ifadesini kullanan Othan, “Bunun yanı sıra ders aldıkları üniversitenin kütüphane, sosyal faaliyetler, konferans, sempozyum gibi bir takım olanaklarından da faydalanabilmektedirler. Yüzyüze derslerde bir araya gelen Açıköğretim öğrencileri kendi aralarında dersleri ve sorunları ile ilgili bilgi paylaşımı olanağı da elde etmektedirler. Öğrenciler, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini, 08 Ekim 2018 tarihinden itibaren bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki “Öğrenme Ortamları” ve oradan da “Yüzyüze Öğretim Hizmetleri” bölümünü inceleyerek öğrenebilirler.” diye konuştu.

2018 – 2019 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencilerine yönelik yüzyüze öğretimi yapılacak 12 ders şunlardır:

Güz Döneminde Yüzyüze Öğretim Yapılacak Dersler

1. Yarıyıl

3. Yarıyıl

5. Yarıyıl

7. Yarıyıl

Matematik I

Mikro İktisat

Maliyet Muhasebesi

Denetim

Genel Muhasebe I

İstatistik I

Finansal Yönetim I

 

İktisada Giriş I

Arapça III

İngilizce I

 

Osmanlı Türkçesine Giriş I

 

 

 

İngilizce I

 

 

 

Arapça I