16 Aralık 2018
  • Kars-9°C
  • Ardahan-8°C
  • Iğdır-1°C

KARS ALPASLAN ANADOLU LİSESİ HALK OYUNLARINDA BİRİNCİ OLDU

Okul Sporları Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan halk oyunları grup yarışması Iğdır’da yapıldı. Yarışmada Kars Alpaslan Anadolu Lisesi gençler kategorisinde 1'nci oldu.

Kars Alpaslan Anadolu Lisesi Halk Oyunlarında birinci oldu

12 Mart 2018 Pazartesi 17:35

İskender Iğdır Spor Salonunda ki yarışmaya, yıldızlar ve gençler kategorilerinde düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda 13 İlden toplam 31 ekip katıldı. 

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Sporları Halk oyunları grup yarışmalarının tertip edildiğini belirtti. Aydoğdu, “Düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda 13 ilden toplam 31 ekibin katıldığı yarışmaya Iğdır ev sahipliği yaparak en güzel şekilde ağırladı. Dereceye giren ekiplerin ödüllerini vererek uğurladık. Emek veren ve ilgi gösteren herkese teşekkür ederim” dedi. 

Yarışmaların düzenlemesiz dalda dereceye giren ekipler şu şekilde oluştu: 

Gençler: 1. Diyarbakır Birlik Anadolu Lisesi, 2. Bingöl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 3. Erzurum Kazım Karabekir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 

Yıldızlar: 1. Erzurum Yahya Kemal Ortaokulu, 2. Van Erdem Beyazıt Ortaokulu, 3. Diyarbakır Fatih Ortaokulu 
Yarışmaların düzenlemeli dalda dereceye giren ekipler ise şu şekilde oluştu: 

Gençler: 1. Kars Alpaslan Anadolu Lisesi, 2. Artvin Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi, 3. Trabzon Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

Yıldızlar: 1. Van İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu, 2. Kars Ziya Gökalp Ortaokulu, 3. Ardahan Yalnız Çam Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu. 

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.