11 Ağustos 2022
  • Kars14°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır24°C

KARS BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI

Kars Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramlarını huzur ve sağlıklı ortamda geçirmeleri amacıyla Belediye ekiplerince gerekli tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Kars Belediyesi Kurban Bayramı tedbirlerini açıkladı

06 Temmuz 2022 Çarşamba 15:40

Kars Belediyesi alınan tedbirler kapsamında Kurban Bayramı boyunca; temizlik, veteriner, itfaiye, zabıta ve ulaşım hizmetlerinde 24 saat esasına göre hizmet verecek olan ekipler, içme suyu şebeke ve kanalizasyon arızası gibi acil durumlar içinde nöbetçi personel ile göreve hazır olacak.

Alınan tedbirler kapsamında şehir merkezi ve mahalleler başta olmak üzere tüm cadde, sokak,  yol ve kaldırımlarda mıntıka ve temizlik çalışması ile mezarlıklar ve park-bahçelerde bakım ve genel temizlik çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Belirlenen kurban kesim yerleri haricinde umuma açık ve kesime uygun olmayan yerlerde kurban kesimi yapılmayacak, Zabıta Müdürlüğünün gerekli tedbirleri alacağı ifade edildi.

Kurban Bayramı süresince kurban atıkları belediye ekiplerince en kısa sürede toplanarak katı atık depolama alanına nakledilip uygun şekilde bertaraf edilecek.

Kurban Bayramı boyunca belediye hizmetlerine ilişkin tüm istek ve şikâyetler 153 numaralı Alo Zabıta hattından alınarak gereği yerine getirilecek.

Kars Belediyesi, kurbanlıklarını kesecek vatandaşların dini vecibelere, sağlık (Hijyen) şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde hayvanlara eziyet vermeden kurbanlarını kesmeleri için gerekli şartlar sağlanacak.

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.