21 Eylül 2020
  • Kars19°C
  • Ardahan16°C
  • Iğdır25°C

KARS İL ÖZEL İDARE EKİPLERİ KAR NÖBETİNDE!

Kars’ta yolları kapanan köylülerin yardımına İl Özel İdare ekipleri yetişti.

Kars İl Özel İdare ekipleri kar nöbetinde!

08 Şubat 2020 Cumartesi 00:04

Meteorolojinin kuvvetli rüzgar ve zaman zaman fırtına uyarısından sonra Kars İl Özel İdaresine bağlı ekiplerde teyakkuza geçti. Kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 27 köy yolunu açmak için ekipler gece-gündüz çalışıyor.

Kars’ta aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı ve kuvvetli rüzgar nedeniyle Merkeze bağlı 3, Digor’da 7, Kağızman’da 10 ve Sarıkamış’da 7 olmak üzere toplam 27 köy yolunu ulaşıma kapattı. Kapanan köy yollarını açmak için gündüz çalışan İl Özel İdare ekipleri gece de mesaisine devam ediyor.

Bazı yerlerde 1 metreyi geçen kar nedeniyle yolları kapanan Merkeze bağlı Hacıhalil ve Küçük Yusuf köylerinde çalışmalarını sürdüren ekipler, yolu tekrardan ulaşıma açtı.

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren köylülerden Erkan Gülbaba gazetecilere yaptığı açıklamada, havaların çok soğuk olduğunu, sabah saatlerinden itibaren tipinin sürekli yolları kapattığını ama aradan fazla geçmeden ekiplerin gelip hemen yolları açtığını ifade ederek, “Ekipler sağ olsun, gece-gündüz demeden kapanan yollarımızı açıyor. Onlar yolu açmasa biz evimizin önüne bile çıkmayayız.” dedi.

kars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(1).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(2).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(3).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(4).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(5).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(6).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(7).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(8).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(9).jpgkars-il-ozel-idare-ekipleri-kar-nobetinde!-(10).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.