10 Nisan 2020
  • Kars2°C
  • Ardahan0°C
  • Iğdır7°C

KARS VEFA GRUBU İHTİYAÇLARI KARŞILIYOR

Kars Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu yaşlılarımızın yanında.

Kars Vefa Grubu ihtiyaçları karşılıyor

25 Mart 2020 Çarşamba 20:23

İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında koronavirüs önlemleri kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Kars'ta sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üzerindeki yaşlıların ihtiyaçları anbean karşılıyor.

Vefa Sosyal Destek Grubu ayrıca ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşları yalnız bırakmazken,.ihtiyaçlar doğrultusunda gıda ve temizlik malzemi alıyor ve sağlık muayenelerini gerçekleştiriyor.  

Kars İl Jandarma Komutanlığı Kümbetli Köyü Jandarma Asayiş Karakolu ekipleri bugün Kümbetli Köyünde ihtiyaç sahibi iki yaşlı ninenin alışverişini gerçekleştirerek onları mutlu etti. Köyde yaşayan iki yaşlı vatandaş temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için jandarma ekiplerine bildirdi. Çağrının ardından jandarma ekipleri her iki yaşlı ninenin ihtiyaçları ekipler tarafından kısa sürede karşılandı.

Köyde ihtiyaç sahibi aileleri telefonla arayarak hal hatır ve ihtiyaçlarını soran Kars Valisi Türker Öksüz, köy halkından olan  74 yaşındaki Menzer Özşahin ile bir süre telefonda sohbet etti. Vali Öksüz telefonla konuştuğu Menzer nineye, Devlet olarak kendilerinin hizmetinde olduğunu, ancak bu virüs salgını süresince dışarı çıkmamaya özen göstermelerini ve ihtiyaç duydukları zaman Vefa Sosyal Destek Grubu ile güvenlik güçlerinden yardım talep edebileceklerini ifade etti. 

Vali Öksüz ile telefonla görüşen Kümbetli köyünde oturan 74 yaşındaki Menzer Özşahin ise "Sayın Valim Allah'ım sizi ve Devletimizi var etsin sağ olsun askerlerimiz ihtiyaçlarımı karşıladılar" diyerek Vali Öksüz'e teşekkür ettiler.