21 Eylül 2020
  • Kars20°C
  • Ardahan18°C
  • Iğdır26°C

KARS YILIN EN SOĞUK GECESİNİ GEÇİRDİ

Kars, Pazar’ı Pazartesi’ne bağlayan gece yılın en soğuk gecesini yaşadı.

Kars yılın en soğuk gecesini geçirdi

10 Şubat 2020 Pazartesi 10:05

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; bölgede yılın en soğuk gecesi olduğu belirtilen Kars’ta aşırı soğuktan doğal yaşam da etkilendi. Bölgede en soğuk il eksi 31 derece ile Kars’ta ölçüldü.

Gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklık eksi 10 derece tahmin edilen Kars’ta kar kalınlığı 10 santimetre, Sarıkamış Kayak Merkezinde ise 77 santimetre olarak ölçüldü.

Buzlanma ve don olayı için özellikle sürücüleri uyarın Meteoroloji, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli olmasını istedi.

Öte yandan Kars’ta dün etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Merkez’de 4, Arpaçay’da 1, Digor’da 6 ve Kağızman’da 2 olmak üzere toplam 13 köy yolu ulaşıma kapandı.

Etkili olarak yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle şehir içerisinde ve şehirlere arası yollarda ulaşım durma noktasına gelirken, Belediye, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri beklenen olumsuzluklara karşı yoğun mesai harcıyor.

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.