27 Eylül 2022
  • Kars1°C
  • Ardahan2°C
  • Iğdır12°C

KARSDAK, ÜÇÜNCÜ DENEMEDE SÜPHAN DAĞINA ZİRVE YAPTI

Karslı dağcılar ülkenin en yüksek üçüncü dağı olan Süphan Dağına üçüncü denemelerinde zirve yaptı.

KARSDAK, üçüncü denemede Süphan Dağına zirve yaptı

17 Ağustos 2022 Çarşamba 10:41

Volkan KARABAĞ

Kars Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği (KARSDAK) üyesi dağcılar, daha önce iki kez kış tırmanışı için gittiği, ancak olumsuz hava koşulları ve çığ tehlikesi nedeniyle zirve yapamadan geri dönmek zorunda kaldıkları ülkenin en yüksek üçüncü dağı olan Süphan Dağına tırmandı.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Aydınlar Beldesi Kışkıllı Köyü rotasından tırmanan dağcılar zorlu bir tırmanışın ardından zirve yapmayı başardı. Zirvede dağcılar Atatürk posteri açtılar.

4 bin 58 metre yüksekliğindeki Süphan Dağı tırmanışına KARSDAK Başkanı Özfer Koçak liderliğinde Prof. Dr. Doğan Gönüllü, Kemalettin Özışık, Mehmet Güneş, Mahir Merkit, Erdinç Erdağı, Mahir İşlekter, Nesip Kılıçaslan ve Özkan Soylu katıldı.

Zirvede açıklama yapan Başkan Koçak, “Ülkenin en yüksek üçüncü dağı olan Süphan Dağına zirve yapmanın mutluluğunu üçüncü denememizde yaşadık. Yaptığımız bu zirveyi önceki yıl amansız hastalığa yenik düşen arkadaşımız Doktor Yakup Raşidoğlu ve Kars dışında olup da irtibatını kesmeyen dostlarımıza armağan ediyoruz.” dedi.

karsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(1).jpgkarsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(2).jpgkarsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(3).jpgkarsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(4).jpgkarsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(5).jpgkarsdak,-ucuncu-denemede-suphan-dagina-zirve-yapti-(6).jpeg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.