21 Eylül 2020
  • Kars19°C
  • Ardahan16°C
  • Iğdır25°C

KARSLI ŞEHİDİMİZ MEMLEKETİNE GELDİ

Şehit Oğuzhan Ulaş Avcı’nın cenazesi memleketi Kars’a getirildi. Karşılamada, Baba Asim ve Anne Bahar Avcı sinir krizi geçirdi, Kars Valisi Türker Öksüz ise gözyaşlarını tutamadı.

Karslı şehidimiz memleketine geldi

06 Şubat 2020 Perşembe 12:00

Van’ın Bahçesaray İlçesinde çığ altında kalarak şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı’nın cenazesi havayolu ile Kars’a geldi.

Kars Harakani Havaalanında şehidimizi Vali Türker Öksüz, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kars İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, şehidin yakınları, şehit Oğuzhan Ulaş Avcı’nın silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Silah arkadaşlarının omuzlarında askeri uçaktan alınan Türk Bayrağına sarılı Karslı şehidimiz Oğuzhan Ulaş Avcı’nın naaşı Selim Belediyesine ait cenaze aracına konuldu. Bu sıra Kars İl Müftüsü Yusuf Eviş şehit askerimiz için dua okudu.

Şehit Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı’nın cenazesi yarın Cuma namazına müteakip Arpaçay’da defnedilecek.


karsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(1)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(2)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(3)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(4)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(5)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(6)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(7)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(8)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(9)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(10)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(11)-001.jpgkarsli-sehidimiz-memleketine-geldi-(12)-001.jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.