11 Ağustos 2022
  • Kars14°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır24°C

KARSLI VATANDAŞ TİLKİYİ HER GÜN ELLERİYLE BESLİYOR

Kars’ta köye karnını doyurmak için inen tilkiyi, bir vatandaş eliyle besliyor.

Karslı vatandaş tilkiyi her gün elleriyle besliyor

04 Temmuz 2022 Pazartesi 15:03

Kars merkez Esenyazı köyünde yaşayan Adem Turan’ın evine gelen kızıl tilki, hem karnını doyuruyor. Hem de aile ile gönül bağı kuruyor.

Her gün aynı saatlerde Adem Turan’ın evine gelen kızıl tilki, avluya kadar girerek, içeride kendisi için poşet içerisinde bırakılan yiyecekleri alıp dışarı çıkarak karnını doyuyor.

Bazen de aileye ait içerisinde yiyecek olmayan poşetleri alıp kaçan tilki ile aile arasında renkli anlar yaşanıyor.

Köye geldiğini ifade eden Adem Turan, “Köye geldim, baktım tilki yaklaştı. Ekmek uzattım, hayvan aç, ekmeği uzattıkça o da yedi. Önce çekinerek geliyordu. Daha sonra alıştı geldi. Bakıyoruz birkaç saat ortadan kayboluyor. Daha sonra bakıyorum kapıya gelmiş. Resmen aynı bir evcil hayvan gibi, oynamayı seviyor. Köyde fazla köpekte yok. Kaçmıyor, sevimli bir şey” dedi.

Öte yandan her gün Adem Turan’ın evine gelen kızıl tilki, burada karnını doyurduktan sonra doğal ortamına dönüyor. Turan ailesi tilki evlerinin önüne gelmediği zaman merak ederek bekliyor.

aw661017_01.jpgaw661017_02.jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.