04 Temmuz 2020
  • Kars14°C
  • Ardahan13°C
  • Iğdır23°C

KARS’TA BİSİKLET KULÜBÜ KURULDU

Kars’ta bir grup bisiklet sever, bir araya gelerek bisiklet kulübü kurdu.

Kars’ta Bisiklet Kulübü kuruldu

29 Haziran 2020 Pazartesi 12:10

Batuhan Caner Kayhan ve Alpay Korkmaz öncülüğünde kurulun Kars Bisiklet Kulübü ile il genelinde bisiklet farkındalığının oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca şehirde yaşayan insanların spor yapmaları ve boş zamanlarında bisiklet alışkanlığı kazanmaları hedefler arasında bulunuyor.

Kuruluşunu ilan etmek için bir araya gelen bisiklet severler, Kars’ta bisiklet sporunun benimsenmesi ve bisiklet kültürünün yaygınlaşması amacıyla Kars’ta bisiklet kulübünü kurduklarını açıkladılar.

Tarihi Kars Kalesi arkasındaki Dereiçi bölgesinde bir araya gelen bisikletseverler kuruluşlarını ilan ederek ilk turlarını birlikte gerçekleştirdiler. Kulübün Kars için hayırlı olması dileklerinde bulunun Batuhan Caner Kayhan ve Alpay Korkmaz, Dereiçi mevkisinin bisiklet yolu olarak düzeltilerek ışıklandırılmasını isteyerek, bisiklet sporunun turizme katkı sunacağı gibi gençlerin de spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak durması için çok önemli bir aktivite olacağını dile getirdiler.

kars’ta-bisiklet-kulubu-kuruldu-(1).jpgkars’ta-bisiklet-kulubu-kuruldu-(2).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.