14 Ağustos 2020
  • Kars14°C
  • Ardahan11°C
  • Iğdır22°C

KARS’TA BÖCEKLERE KARŞI İLAÇLAMA BAŞLADI

Kars’ta son günlerde ortaya çıkan "Harpalus rufipes" adı verilen karaböceklerle mücadele için Kars Belediyesi ilaçlama çalışması başlattı.

Kars’ta böceklere karşı ilaçlama başladı

27 Temmuz 2020 Pazartesi 12:11

Son günlerde artan hava sıcaklığının etkili olduğu Kars’ta, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı ortaya çıkan karaböcekler vatandaşları tedirgin etti. Sosyal medyada da gündem konusu olan böceklerin varlığından dolayı Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in talimatıyla ilaçlama çalışması başlatıldı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilaçlama çalışması, ilk önce vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde başlatıldı. Özel kıyafetli ekipler tarafından kent merkezi dahil tüm cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışması devam edecek.

Çalışmalar hakkında gazetecilere açıklama yapan Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Selçuk Kurtbaş, “Kars Belediyesi olarak şehrimizi son günlerde istila eden böceklere ve sineklere karşı ilaçlama çalışması başlattık. Umarım en iyi şekilde sonuç alırız.” dedi.

Tüm mahallelerde, birebir görünen alanlarda çalışmaların devam edeceğini anımsatan Kurtbaş, “Belediye Başkanımız Ayhan Bilgen’in talimatıyla Kurban Bayramı öncesinde parklarda, bahçelerde yani vatandaşlarımızın yoğun olduğu her yerde ilaçlama çalışmamızı başlattık. Bayram sonrasında da bu ilaçlama çalışmamız devam edecek.” diye konuştu.

kars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(1).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(2).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(3).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(4).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(5).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(6).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(7).jpgkars’ta-boceklere-karsi-ilaclama-basladi-(8).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.