21 Eylül 2021
  • Kars4°C
  • Ardahan5°C
  • Iğdır15°C

KARS’TA HAYVANLARIN AZGIN SULARDA SÜRÜKLENMESİ KAMERALARA YANSIDI

Kars'ta otlatılmak üzere meralara götürülen büyükbaş hayvanlar her gün Kars Çayı'nın azgın sularıyla mücadele ediyor.

Kars’ta hayvanların azgın sularda sürüklenmesi kameralara yansıdı

26 Nisan 2021 Pazartesi 11:22

Kars-Kağızman karayolunun Kırmızıköprü bölgesinde civarda bulunan köylüler büyükbaş hayvanlarını otlatmak üzere meralara götürüyor. Köylüler hayvanları azgın Kars Çayı'nın sularından geçirmesi cep telefonlarıyla kaydedildi.

Azgın sulara çobanlar tarafından sokulan büyükbaş hayvanlar akıntıya kapılarak bir süre sürüklendikten sonra zorla karaya çıkabiliyor. Hayvanların karşıya geçmek için akıntıda sürüklenirken, bazı hayvanlar ise boğulma tehlikesiyle karşı karşı kalıyor. Hayvanlar suyu geçtikten sonra yollarına devam ediyor. O anlar anbean cep telefonlarıyla kaydedildi.

kars’ta-hayvanlarin-azgin-sularda-suruklenmesi-kameralara-yansidi-(1).jpgkars’ta-hayvanlarin-azgin-sularda-suruklenmesi-kameralara-yansidi-(2).jpgkars’ta-hayvanlarin-azgin-sularda-suruklenmesi-kameralara-yansidi-(3).jpgkars’ta-hayvanlarin-azgin-sularda-suruklenmesi-kameralara-yansidi-(4).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.