23 Ağustos 2019
  • Kars28°C
  • Ardahan26°C
  • Iğdır36°C

KARS’TA HDP ÇOK HIZLI: ÜÇÜNCÜ SEÇİM BÜROSU AÇILDI

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kars Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere dair çalışmalarına devam ediyor.

Kars’ta HDP çok hızlı: üçüncü seçim bürosu açıldı

10 Şubat 2019 Pazar 15:49

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

HDP’nin Kars’ta üçüncü Seçim İrtibat Bürosunun açılışı, Belediye Eşbaşkan adayı Ayhan Bilgen ve HDP Kars İl Eşbaşkanı Nuriye Erkmen tarafından yapıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Bilgen, bir kez daha belediyeyi halkla birlikte yöneteceklerini söyledi.

Bilgen, “Biz çok açık bir biçimde diyoruz ki; bu şehri bugüne kadar yönetildiği biçimi ile değil demokrasiyi, özgürlüğü, eşitliği, hakkaniyeti, katılımı ve şurayı esas alarak şehirde herkesin içerinde yer aldığı mahalle mekanizmalarının, sivil toplum örgütlerinin görüşleri ve katkısı doğrultusunda yöneteceğiz.” dedi.

Bilgen’in yaptığı konuşma şöyle: “ Bu şehri yönetenler geçmişte yaptıklarıyla yüzleşemiyorsa geleceğe dair söyleyecekleri sözlerin hiç bir inandırıcılığı samimiyeti olmaz. Biz çok açık bir biçimde diyoruz ki; bu şehri bugüne kadar yönetildiği biçimi ile değil demokrasiyi, özgürlüğü, eşitliği, hakkaniyeti, katılımı ve şurayı esas alarak şehirde herkesin içerinde yer aldığı mahalle mekanizmalarının, sivil toplum örgütlerinin görüşleri ve katkısı doğrultusunda yöneteceğiz. Biz her şeyi bilen bir başkan anlayışına karşıyız. Böyle bir siyaset yok, böyle bir liderlik yok, böyle bir belediye başkanlığı anlayışı yok. Kim ki dünyada her şeyi kendisinin bildiğini her şeye kendisinin gücünü yettiğini düşünüyorsa megalomandır, hastadır tedaviye ihtiyacı vardır. Belediye başkanlığına değil hastaneye yatırılması gerekir. Şehirde biz önce bu anlayışı mahkum etmeliyiz. ‘Ben varsam şehir cennet olacak ben yoksam kıyamet kopacak’ anlayışı doğru değildir. Bu şehirde hepimiz kadar, benim kadar belediye başkanlığı yapacak onlarca insan var. Bu şehrin sorunlarını benden daha bilenler var, burada yaşayan insanlar var yıllarca STK’larda çalışanlar var. Bu şehrin sorunlarına kafa yoranlar var. Biz sadece bunu koordine edeceğiz, bu birikimi potansiyeli bir araya getireceğiz. Biz oyun kuruculuğunu yapacağız ve şehri birlikte yöneteceğiz. Biz A partisine B şahsına oy istemiyoruz, şehrin kendisine oy vermesini istiyoruz ve şehrin kendi kendini yönetebileceğine inanıyoruz.”

kars’ta-hdp-cok-hizli-ucuncu-secim-burosu-acildi-(1).jpgkars’ta-hdp-cok-hizli-ucuncu-secim-burosu-acildi-(2).jpg