25 Ocak 2022
  • Kars-9°C
  • Ardahan-9°C
  • Iğdır-2°C

KARS'TA İTFAİYE EKİPLERİ BUZ SARKITLARINI TEMİZLEDİ

Kars'ta, kar yağışı ve soğuk hava ile birlikte binaların çatılarında oluşan buz sarkıtlarını Belediye itfaiye ekipleri temizledi.

Kars'ta itfaiye ekipleri buz sarkıtlarını temizledi

14 Ocak 2022 Cuma 16:50

Faikbey Caddesi üzerinde bulunan yüksek katlı binaların çatılarında oluşan buz sarkıtlarının yere düşmesi vatandaşlara tehlike oluşturuyordu. Bunun üzerine, Kars Belediyesi bünyesindeki itfaiye ekipleri itfaiye merdiveninin yardımıyla binaların çatılarında oluşan buz sarkıtlarını kırdı.
Öte yandan itfaiye yetkilileri vatandaşları buz sarkıtlarına karşı uyararak özellikle havaların soğuk olduğu bu dönemlerde binaların üzerinde oluşan buz sarkıtlarına karşı tedbir almaları gerektiğini kaydettiler.
İtfaiye yetkilileri, vatandaşlarının yüksek binaların altından geçerken dikkat etmeleri gerektiğini ve buz sarkıtları olan binalar gördüklerinde itfaiyeyi arayarak kendilerine bilgi vermeleri gerektiğini belirttiler. Yapılan çalışmalarla çatılardaki buz sarkıtları kırılarak temizlendi.

karsta-itfaiye-ekipleri-buz-sarkitlarini-temizledi-(1).jpgkarsta-itfaiye-ekipleri-buz-sarkitlarini-temizledi-(2).jpgkarsta-itfaiye-ekipleri-buz-sarkitlarini-temizledi-(3).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.