20 Ocak 2021
  • Kars-11°C
  • Ardahan-16°C
  • Iğdır-2°C

KARS’TA KADINA ŞİDDETE DİKKAT ÇEKİLDİ

Kars merkez Faikbey Caddesi üzerinde bir araya gelen kamu kurum ve kuruluşlar stant açarak, kadına şiddete dikkat çekmek için kırmızı karanfil ve broşür dağıttı.

Kars’ta kadına şiddete dikkat çekildi

25 Kasım 2020 Çarşamba 13:38

Volkan KARABAĞ

Kadına şiddete dikkat çekilmek için açılan stantta vatandaşlar görevlilerce bilgilendirildi. Kadınlara kırmızı karanfil verilirken, kurulan panoya kadınlar ve erkekler ellerini turuncu boya ile kaplayarak el izlerini bıraktı.

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü" nedeniyle düzenlenen programa katılan Vali ve Kars Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve daire amirleri stantları gezerek görevlilerden bilgi aldı.

Protokol üyeleri de kurulan panoya el izlerini bırakarak kadına şiddeti önlemek için destek verdiler.

Protokol üyeleri daha sonra Kars Belediyesi tarafından balonlarla hazırlanan etkinliğe katılara “Kadına Şiddete Hayır” yazısı önünde fotoğraf çektirdi ve turuncu balonları uçurdular.

Öte yandan Kars Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce ‘Kadına Şiddet’e dikkat çekilmek için açılan stantta İl Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı görevlileri gün boyu vatandaşı bilinçlendirici broşür dağıtımına devam edecek.

kars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(1)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(2)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(3)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(4)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(5)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(6)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(7)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(8)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(9)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(10)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(11)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(12)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(13)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(14)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(15)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(16)-001.jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(17).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(18).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(19).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(20).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(21).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(22).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(23).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(24).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(25).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(26).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(27).jpgkars’ta-kadina-siddete-dikkat-cekildi-(28).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.