11 Ağustos 2022
  • Kars14°C
  • Ardahan13°C
  • Iğdır23°C

KARS’TA KIRIM KONGO EĞİTİMİ VERİLDİ

Kars’ın Sarıkamış ilçe merkezi ve bağlı köylerde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi’nin (KKKA) hakkında eğitim verildi.

Kars’ta Kırım Kongo eğitimi verildi

24 Haziran 2022 Cuma 11:29

Sarıkamış İlçe Sağlık Müdürü Dr. Esranur Yıldız, Dr. Kadir Güngör ve Baş Hemşire Hatice Telli,ayrıca İlçe Tarım Müdürü Hasan Kuyumcu ve personeli ilçe merkezindeki İnönü ve Yenimahalle de, Köroğlu, Akören, Balabantaş, Uzungazi, Alisofu, Çardakçatı köyleri başta olmak üzere diğer köylerde, muhtarlara, imamlara ve vatandaşlara slayt gösterimi eşliğinde yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına sebep olan keneler ve kenelerden nasıl korunulması, kene ısırmaları ile karşı karşıya kalındığında ne yapılması gerektiği konusunda bir dizi eğitim verildi. Ayrıca stantlar kurularak vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Eğitimlerin devam edeceği bildirildi.

kars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(1).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(3).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(4).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(5).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(6).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(7).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(9).jpgkars’ta-kirim-kongo-egitimi-verildi-(8).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.