04 Temmuz 2020
  • Kars11°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır21°C

KARS’TA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALTINDA YKS SINAVI

Kars’ta 9 bin öğrencinin katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu koronavirüs önlemleri altında başladı.

Kars’ta koronavirüs önlemleri altında YKS sınavı

27 Haziran 2020 Cumartesi 10:21

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10:15’te başladı.

Kars’ta öğrenciler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri altında YKS’ye girecekleri okullara geldi. Okul girişinde öğrencilere dezenfekte ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Kentte bin 491 salonda yaklaşık 9 bin öğrencinin katılacağı YKS, iki gün sürecek. Bin 500 görevli ve 190 polisin görev alacağı YKS’de Kovid-19 tedbirleri kapsamında okul bahçesine öğrenciler harici kimse alınmadı. Okul bahçesi dışında bekleyen velilerin ise zaman zaman sosyal mesafe kuralına uymadığı gözlendi. Polis ekipleri tarafından velilere uyarılarda bulunarak sosyal mesafe kuralına riayet edilmesi istendi.

Sınava girecekleri okula gelen bazı öğrencilerin de heyecanlı oldukları gözlenirken, sınav öncesi görevli polisler tarafından moral verilerek, başarılar diledi.

Okul bahçesinin dışında bekleyen bazı öğrenci velileri ise sınava giren tüm öğrenciler için dua ederek Kur'an-ı Kerim okudu.

kars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(1).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(2).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(3).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(4).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(5).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(6).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(7).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(8).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(9).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(10).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(11).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(12).jpgkars’ta-koronavirus-onlemleri-altinda-yks-sinavi-(13).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.