29 Eylül 2020
  • Kars10°C
  • Ardahan7°C
  • Iğdır16°C

KARS’TA KUYUYA DÜŞEN DANA GÜÇLÜKLE KURTARILDI

Kars’ta Türk Telekom’a ait kuyuya düşen dananın yardımına itfaiye koştu.

Kars’ta kuyuya düşen dana güçlükle kurtarıldı

08 Eylül 2020 Salı 10:30

Volkan KARABAĞ

Merkez Karadağ Mahallesi, Otogar yakınında Türk Telekom’a ait kuyuya düşen dana, yaklaşık 1 saat sonra kurtarılabildi.

Hayvan Pazarına hayvanını satmak için gelen Fırat Çakas’a ait yaklaşık 7 bin liralık dana, saat 09.00 sıralarında pazardan kaçarak Otogar bölgesine doğru giderek, bölgede ağzı açık bulunan Türk Telekom’a ait kuyuya düştü.

Fırat Çakas’ın ihbarı üzerine olay yerine Kars Belediyesi İtfaiye ve ARAS EDAŞ ekipleri sevk edildi. Kepçe yardımıyla yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucu dana güçlükle kuyudan çıkartıldı.

İtfaiye ekipleri kuyudan çıkartılan danayı sahibine teslim ettikten sonra ekipler bölgeden ayrıldı.

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Çakas, Türk Telekom’un sorumsuzluğunu olduğunu ifade ederek, “Kanal koymuşlar ama kapağını kapatmamışlar, hayvanımız içine düştü. Benim zararı mı kim karşılayacak? Benim bu hayvanıma bir şey olsaydı ne olacaktı? Bunun sorumluluğunu kim kabul edecek? Ben gerekli yerlere şikayetçi olacağım. Allah razı olsun Kars Belediyesi geldi yardımcı oldu, hayvanımızı çıkarttık. 1 saat hayvanımız kuyunun içinde canıyla cebelleşti.” dedi.

Çakas, yetkilileri uyararak Otogar yakınında olan bu koyuya bir insanın, çocuğun da düşebileceğini anımsatarak, gerekli önlemleri almalarını istedi.

kars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(1).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(2).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(3).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(4).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(5).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(6).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(7).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(8).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(9).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(10).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(11).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(12).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(13).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(14).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(15).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(16).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(17).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(18).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(19).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(21).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.