11 Ağustos 2022
  • Kars14°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır24°C

KARS’TA MEZARLIKLAR BAYRAM ZİYARETLERİNE HAZIRLANIYOR

Kars Belediyesi yıl boyunca düzenli olarak yaptığı mezarlık bakım ve temizlik işlerini Kurban Bayramı öncesi yoğunlaştırdı.

Kars’ta mezarlıklar bayram ziyaretlerine hazırlanıyor

05 Temmuz 2022 Salı 10:47

Volkan KARABAĞ

Kars’ta vatandaşların yaptığı kabir ziyaretlerini huşu içerisinde yapabilmelerine olanak sağlayan Kars Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla şehir merkezinde bulunan mezarlıklarda bakım ve düzenleme çalışmalarına hız verdi. Mezarlıklarda temizlik, bakım ve yabani ot biçimi yapılarak bayrama hazır hale getiriliyor. Çalışmalar kapsamında; mezarlıkların içerisindeki yabani otlar temizlenirken, yürüyüş yolları ve ağaçların bakımları da gerçekleştiriliyor.

Ekiplerce ayrıca, mezarlık çevresindeki koruma duvarları, yerinden sökülen parke taşları, çeşmeler ve banklar da bakım ve onarımdan geçiriliyor.

kars’ta-mezarliklar-bayram-ziyaretlerine-hazirlaniyor-(1).jpgkars’ta-mezarliklar-bayram-ziyaretlerine-hazirlaniyor-(2).jpgkars’ta-mezarliklar-bayram-ziyaretlerine-hazirlaniyor-(3).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.