29 Mayıs 2020
  • Kars16°C
  • Ardahan12°C
  • Iğdır21°C

KARS’TA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

3-4 Ekim “Dünya Yürüyüş Günü” etkinlikleri kapsamında Kars’ta sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı.

Kars’ta sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı

03 Ekim 2019 Perşembe 16:02

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kars İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında sağlıklı yaşamın teşviki ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi amacıyla “3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü” etkinliği çerçevesinde sağlıklı yaşam yürüyüşü yapıldı.

Yürüyüşe Kars Vali Yardımcısı Tahsin Aksu, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Şevin Alaca, Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Uzm. Zakir Lazoğlu, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, daire amirleri, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, personeli, ortaokul ve lise öğrencileri, kamu kurum çalışanları ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Bisiklet Parkurundan başlayan yürüyüş Mesut Yılmaz Parkı, Millet Bahçesi güzergahı ile tekrar Bisiklet Parkurunda sona erdi.

Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla insanlara yürümenin, fiziksel aktivitenin sağlıklı yaşam için ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda farkındalık oluşturmak için böyle bir program düzenlediklerini ifade etti.

3-4 Ekim “Dünya Yürüyüş Günü” etkinlikleri kapsamında 112 Acil Servis, UMKE ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri katılımcılara şapka, tişört, elma ve su gibi ikramlarda da bulundu.

kars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(1)-002.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(2)-002.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(3)-002.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(4)-002.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(5)-001.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(6)-001.jpgkars’ta-saglikli-yasam-yuruyusu-yapildi-(7)-001.jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.