05 Aralık 2020
  • Kars-2°C
  • Ardahan-2°C
  • Iğdır5°C

KARS’TA SİGARA YASAĞI BAŞLADI, DENETİMLER ARTTI!

Kars’ta dün bazı caddelerde başlayan sigara içme yasağının ardından salgın denetim ekipleri denetimlerini arttırdı.

Kars’ta sigara yasağı başladı, denetimler arttı!

13 Kasım 2020 Cuma 12:22

Volkan KARABAĞ

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karara istinaden dün itibariyle özellikle araç trafiğine kapalı alanlarda, toplu taşıma araç durakları ve Faikbey, Gazi Ahmet Muhtar Paşa, Atatürk, Kazımpaşa, Haydar Aliyev ve Halitpaşa Caddelerinin tamamında, Faikbey Caddesi, Kazımpaşa Caddesi, Halitpaşa Caddesi ve Davut Aksu Caddelerinin kesiştiği noktaların içerisinde kalan (Hapan Mevkii) bölgede ve tüm pazar yerlerinde vatandaşların sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin (içilmesinin) yasaklanmasına karar verildi.

Kararın ardından kentte oluşturulan salgın denetim ekipleri sigara içme yasağı getirilen caddelerde sabahın erken saatlerinde denetimlere başladı.

Belediye anons merkezinden de yapılan uyarıların ardından vatandaşlar alınan yasağa riayet ettiği gözlenirken, ekipler maskesi burnunun altında olan bazı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Denetimler aralıksız devam ediyor.

kars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(1).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(2).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(3).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(4).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(5).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(6).jpgkars’ta-sigara-yasagi-basladi,-denetimler-artti!-(7).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.