17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

KARS’TA, TEK ODADA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

Kars’ta hasta olan ve çalışamayan 50 yaşındaki vatandaş, tuvaleti, banyosu ve mutfağı olmayan tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor. 3 kişilik Yahşi ailesi, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Kars’ta, tek odada yaşam mücadelesi veriyor

28 Temmuz 2018 Cumartesi 11:00

Kars’ın Susuz İlçesi’nde hasta olduğu için çalışamayan ve akrabalarına ait tek göz odada eşi ve kızıyla birlikte yaşam mücadelesi veren Tarkan Yahşi, hasta olduğu için çalışmadığını, karısı ve kız çocuğuyla birlikte küçük bir odada yaşamaya çalıştıklarını belirtti.

Eşinin çalışamadığına dikkat çeken Filiz Yahşi, “Durumum iyi değil, evim yok, işim yok. Eşim hastadır, çalışmıyor. Bir göz odada yaşıyoruz. Biz kaldık ortalıkta, 3 kişi burada yaşıyoruz” dedi. Tuvaleti, banyosu ve mutfağı olmayan tek göz odada yaşam mücadelesi veren Tarkan Yahşi (50) hastalığından dolayı çalışamadığını söyledi.

Küçük kızı ve eşiyle birlikte aynı odayı baylaştıklarını ifade eden Tarkan Yahşi, “Burada 3 kişiyle yaşıyoruz. Hiçbir güvencemiz yoktur. Çalışamıyorum, işsizim, komşular yardım ediyor. Tuvalet yok, banyo yok, tüp yok sobada yemek yapıyor hanımım, yardıma muhtacız. Yetkililerden yardım istiyorum” diye konuştu.

“Dışarıda soba üzerinde yemek yapıyor”

Akrabalarına ait tek odada yaşam savaşı veren Filiz Yahşi, mutfağı olmadığı için dışarıda soba üzerinde yemek yağıyor. Kaldıkları evde banyo ve tuvalette bulunmuyor. Yahşi, ailesi yaklaşan kış öncesinde ne yapacaklarını şaşırdı. Yahşi ailesi kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

kars’ta,-tek-odada-yasam-mucadelesi-veriyor-(2).jpgkars’ta,-tek-odada-yasam-mucadelesi-veriyor-(3).jpgkars’ta,-tek-odada-yasam-mucadelesi-veriyor-(1).jpgkars’ta,-tek-odada-yasam-mucadelesi-veriyor-(4).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.