19 Haziran 2019
  • Kars9°C
  • Ardahan9°C
  • Iğdır17°C

KARS’TA TERMOMETRELER EKSİ 28’İ GÖRDÜ, NEFESLER BİLE DONDU

Camlardaki buzları saç kurutma makinesiyle temizlediler

Kars’ta termometreler eksi 28’i gördü, nefesler bile dondu

11 Ocak 2019 Cuma 10:11

Kars'ta kar yağışının ardından termometreler gece eksi 28’i gösterdi. Vatandaşlar, iş yerlerinin camlarındaki buzları saç kurutma makinesiyle temizlemeye çalıştı. 
Kars’ta soğuk hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Soğuktan iş yerlerinin camları buz tutarken, vatandaşlar camların buzunu saç kurutma makinesiyle açtı. Soğuktan donan çok sayıda araç çalışmadı. 
Sabah erken saatlerde iş yerlerine gitmek için sokağa çıkan vatandaşların adeta nefesleri dondu. Kentte termometreler gece eksi 28’i, sabah saatlerinde ise eksi 23’ü gösterdi. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğünün verilerine göre; bu gece hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum’da 20, Ardahan’da 26 ve Kars’ta 28 derece ölçüldü. Kars kışın en soğuk gecelerinden birini yaşadı. 

kars’ta-termometreler-eksi-28’i-gordu,-nefesler-bile-dondu--(1).jpgkars’ta-termometreler-eksi-28’i-gordu,-nefesler-bile-dondu--(2).jpgkars’ta-termometreler-eksi-28’i-gordu,-nefesler-bile-dondu--(3).jpgkars’ta-termometreler-eksi-28’i-gordu,-nefesler-bile-dondu--(4).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.