07 Mart 2021
  • Kars1°C
  • Ardahan0°C
  • Iğdır12°C

KARS’TA YOĞUN KAR VE SİS SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATIYOR!

Kars’ta etkili olan kar yağışı ve sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, trafik ekipleri sürücüleri uyardı.

Kars’ta yoğun kar ve sis sürücülere zor anlar yaşatıyor!

17 Şubat 2021 Çarşamba 10:23

Volkan KARABAĞ

Kars’ta hava sıcaklığının 8 ila 15 derece düşmesiyle birlikte yağış ve soğuk kendini gösterdi. Sabah saatlerinde merkezde karla karışık yağmur başlarken, kentin yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı ve sis etkili oldu.

Kars-Digor kara yolunda etkili olan yoğun sis ve kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Görüş mesafesinin 10 metreye düştüğü bölgede bazı araçlar kayarak bariyerlere çarptı. Bölgeye polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Güvenlik güçleri tarafından kazalara müdahale edilirken, sağlık ekipleri de sürücülere ilk müdahaleleri yaptı.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yol temizleme çalışması başlatıldı. Yolda güvenlik önlemi alan Kars Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

kars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(8).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(9).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(6).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(1).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(3).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(2).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(4).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(5).jpgkars’ta-yogun-kar-ve-sis-suruculere-zor-anlar-yasatiyor!-(7).jpg

 

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.