17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

KAÜ'DEN ÖĞRETMEN ADAYLARINA BİLİM KAMPI

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Arzu Önel koordinatörlüğünde Sarıkamış'ta TÜBİTAK destekli “Fen Bilimleri Öğretmen Adaylarında Biyoçeşitlilik Farkındalığı Oluşturmaya Yönelik Bilim Kamp”ı adlı bilimsel etkinlik başladı.

KAÜ'den öğretmen adaylarına bilim kampı

29 Mayıs 2018 Salı 16:11

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Dün başlayan ve 3 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan kampta, fen bilgisi öğretmen adaylarına yöresel, ulusal ve küresel ölçekte biyoçeşitlilik konusunda teorik ve uygulamalı olmak üzere toplam 56 saat eğitim verilecek. 

Türkiye’nin farklı yerlerinden Kars'a gelen fen bilimleri öğretmen adaylarına Kars'ın biyolojik zenginliğini tanıtmak amacıyla Çıldır Gölü, Kuyucuk Gölü ve Paşaçayır Kampüsü’nde kuş gözlemleri yapılacak. Sarıkamış Ormanlarında arazi çalışması yürütülecek ve böylece Kars'ın flora ve faunası gösterilecek.

Etkinliğe, Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Sibel Gürbüzoğlu Yalmancı, Doç. Dr. Solmaz Aydın ve Dr. Zeynep Yüce, Fırat Üniversitesi’nden Prof. Dr. Eyüp Bağcı, Bingöl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ömer Kılıç ve Tunceli Üniversitesi’nden Dr. Mehmet Yavuz Paksoy eğitmen olarak katıldı. 

kauden-ogretmen-adaylarina-bilim-kampi-(1).jpgkauden-ogretmen-adaylarina-bilim-kampi-(2).jpgkauden-ogretmen-adaylarina-bilim-kampi-(3).jpgkauden-ogretmen-adaylarina-bilim-kampi-(4).jpg