20 Nisan 2021
  • Kars9°C
  • Ardahan11°C
  • Iğdır18°C

KRİSTAL KAR ÜZERİNDE GİTAR EŞLİĞİNDE DOYASIYA KAYAK YAPTILAR

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle Türkiye'nin gözde kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezinde kayak severler gitar ve şarkılar eşliğinde pistlerde kayak yaptı.

Kristal kar üzerinde gitar eşliğinde doyasıya kayak yaptılar

26 Ocak 2021 Salı 10:53

Yaklaşık altı yıldır Sarıkamış'a kayak yapmak için gelen gitarist Güven Erdil, bu kez farkındalık oluşturarak kayak pistlerinde gitar çalıp şarkı söyledi. Bir grup kayak severlerde müzik eşliğinde sarıçamlar arasında ve kristal kar üzerinde kayağın keyfini yaşadı.

Güven Erdil yaptığı açıklamada, Sarıkamış'ı çok sevdiklerini belirterek dünyanın her yerinde kayak yaptıklarını fakat buradaki atmosferin hiçbir yerde olmadığını dile getirdi. Erdil, "Buralara dikkat çekmek spor merkezi olmasını istiyoruz. İnsanların çoluk çocuklarıyla gelip eğitim almasını istiyoruz. Bu seferde müzikle dans olsun istedik. Nasıl Avrupa'da Amerika'da bu işler yapılıyorsa bizde Sarıkamış'ta bunu yapacağız. Burada her şey müsait. İnsanlar kibar, kayak hocaları, çok alçak gönüllüler. Bende dedim ki gitar çalarakda kayak yapılır bunu görsünler. Yarın, öbür gün keman, flüt çalarlar, Sarıkamış'ta güzel bir orkestra yaparız diye düşünüyorum" diye konuştu.

kristal-kar-uzerinde-gitar-esliginde-doyasiya-kayak-yaptilar-(1).jpgkristal-kar-uzerinde-gitar-esliginde-doyasiya-kayak-yaptilar-(2).jpgkristal-kar-uzerinde-gitar-esliginde-doyasiya-kayak-yaptilar-(3).jpgkristal-kar-uzerinde-gitar-esliginde-doyasiya-kayak-yaptilar-(4).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.