22 Mart 2019
  • Kars2°C
  • Ardahan2°C
  • Iğdır14°C

KUDÜS’TEKİ İNSANLIK DRAMI SON BULSUN!

Kafkas Üniversitesi Senatosu, Kudüs başta olmak üzere Dünyanın muhtelif yerlerinde yaşanan insanlık ihlallerini ve katliamlarını kınayarak lanetledi.

Kudüs’teki insanlık dramı son bulsun!

15 Mayıs 2018 Salı 15:46

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Kafkas Üniversitesi Senatosu'nun yaptığı basın açıklaması şöyle: "Ülkemizin ve tüm Dünya kamuoyunun karşı duruşuna ve Ortadoğu’da gerilimi tırmandıracağı uyarısına rağmen, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması sonrası Filistin’de yaşanan insanlık dramı ve katliamlar Kafkas Üniversitesi ailesi olarak bizleri derinden üzmüştür.

Dünya’da barış ve huzurun tesisi ve Ortadoğu’da kan ve gözyaşının durması için tüm ulus ve devletler insani ve vicdani sorumluluklarını yerine getirmelidir. Kudüs’te yaşanan insanlık dramına ve katliamlara tepki göstermek ve yüksek sesle kınamak ilk adım olmalıdır. Tüm zulme karşı Dünya ortak bir politika geliştirmelidir. Aksi takdirde insanlık kaybedecektir. İsrail tarafından Filistin halkına karşı yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ederiz.

Kudüs başta olmak üzere Dünyanın muhtelif yerlerinde yaşanan insanlık ihlallerini ve katliamlarını kınıyor ve lanetliyoruz…"