09 Nisan 2020
  • Kars3°C
  • Ardahan1°C
  • Iğdır11°C

METEOROLOJİ’DEN KARS’A ‘SARI UYARI’

Meteoroloji, Kars için ‘sarı uyarı’da bulunarak kuvvetli buzlanma ve don olayı için vatandaşları uyardı.

Meteoroloji’den Kars’a ‘sarı uyarı’

09 Şubat 2020 Pazar 10:32

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; Kars’ta gece en düşük hava sıcaklığı eksi 15 derece olarak ölçüldü.

Gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklık eksi 12 derece tahmin edilen Kars’ta kar kalınlığı 11 santimetre, Sarıkamış Kayak Merkezinde ise 81 santimetre olarak ölçüldü.

Kuvvetli buzlanma ve don olayı için özellikle sürücüleri uyarın Meteoroloji, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli olmasını istedi.

Ayrıca alınan bilgide, bölgemiz genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli ve dik yamaçlarda çığ tehlikesine karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

Öte yandan Kars’ta dün etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Merkez’de 18, Akyaka’da 2, Arpaçay’da 7, Digor’da 16, Kağızman’da 16, Sarıkamış’ta 4, Selim’de 3 ve Susuz’da 15 olmak üzere toplam 81 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapanan köy yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi ekipleri aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.