20 Mayıs 2019
  • Kars9°C
  • Ardahan10°C
  • Iğdır21°C

MHP KARS İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

31 Mart'ta yapılacak seçimlerde MHP Kars İl Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kağızman Adayı mevcut Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert oldu.

MHP Kars İl Belediye Başkan Adayı belli oldu

01 Aralık 2018 Cumartesi 13:05

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Yerel seçimlere kısa bir süre kala MHP'nin adayları yavaş yavaş şekilleniyor. MHP Kars İl Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik olurken, Kağızman Adayı mevcut Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert oldu..

mhp-kars-il-belediye-baskan-adayi-belli-oldu!.jpg

Çetin Nazik kimdir?

Çetin Nazik 4 Eylül 1965 yılında Nevruz Nazik ve Sehne Nazik çiftinin oğulları olarak Kars ilinde dünyaya gelmiştir. 4 çocuk sahibi bir aile babasıdır. 

1996 – 2006 yılları arasında Kars’ta 400’e yakın ilk toplu konut projesini başlatmış, kısa bir sürede sonuçlandırıp, Kars halkının ve kamuoyunun takdirini ve güvenini kazanmıştır. Tarım Kredi Kooperatifinin, Susuz ve Boğazköy ilçelerinde görev yaptığı yıllarda, teşkilatın düzenlemiş olduğu muhasebe, finans ve krediler sınavında Türkiye 1’incisi olarak Kars Merkez Tarım Kredi Kooperatifi İl Müdürlüğüne atanmıştır. 

Aynı yıllarda Kars PTT Spor kulübü başkanlığı görevini başarı ile yürüterek, Kulübü, bölge şampiyonluğuna taşımıştır. Samsun bölge birliğinde 2 yıl daha görevini sürdürdükten sonra kendi isteğiyle istifa etmiştir. Bu vesile ile tamamen eğitime gönül veren Çetin Nazik, Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve Milliyetçi nesiller yetiştiren ve bu prensipler doğrultusunda eğitim veren kurumlarını, büyük bir marka haline getirip, Türkiye eğitim camiasına kazandırmıştır. 

Kars ile ilgili hazırladığı fizibilite raporlarını ve projelerini hayata geçirmek üzere, MHP Kars Belediye Başkan Aday Adaylığını kamuoyuna bildirmişti. Her fırsatta Karslı olmaktan gurur duyduğunu dile getiren iş adamı Çetin Nazik, günümüzde eğitim kurumlarının yanı sıra, ham madde üretim fabrikasına ve uluslararası bir iletişim ağı firmasına sahiptir.

nevzat-yildiz.jpeg

Nevzat Yıldız kimdir?

İki erkek altı kız kardeşli ailenin sondan ikinci çocuğu olarak 21 Mayıs 1963’te Kağızman’da dünyaya geldi.

1971 yılında Kağızman merkez Atatürk İlkokulu’nda öğrenime başladı. 1975-1976 öğretim yılında Kağızman Endüstri Meslek Lisesi Ortaokulu Ahşap Doğrama Bölümü’nde öğrenime başladı. Buradan mezun olduktan sonra öğrenim gördüğü ahşap doğrama alanında Kağızman’ın ünlü marangozlarından Ekrem (Bora) Usta’nın yanında çırak, kalfa ve usta olarak çalıştı.

Bir dönem PTT’de usta olarak çalıştıktan sonra vatani görevini yapmak üzere 1982 yılında Manisa Kırkağaç Er Eğitim Tugayı’nda piyade er olarak başladığı askerliğini Çankırı Astsubay Okulu Garnizon Komutanlığı’nda tamamladı.

Askerlik sonrasında iki yıl Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde maden arama ve tetkik işinde çalıştı. Eleme (tegirmek) yöntemi ile toprak ile madenlerin ayrıştırılması alanında bate ustası olarak çalıştı.
1990’da açtığı kendisine ait atölyede yeniden asıl mesleği olan ahşap doğrama ustalığına devam etti.
2001 yılında Kağızman Belediyesi’nde operatör olarak göreve başladı. 2012 yılında Kağızman Belediyesi’nden emekliye ayrıldı.

İlk gençlik yıllarından itibaren Milliyetçi çizgideki sivil toplum kuruluşlarında görev alan Nevzat Yıldız, 1993 yılında Kağızman Ülkü Ocakları başkanlığına seçildi. Uzun yıllar bu görevini sürdürdü. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkan Yardımcısı seçildi. Üç yıl ilçe başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra yapılan ilk kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkanı olarak seçildi.

2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kağızman Belediye Başkan adayı oldu. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimde Kağızman Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç kız çocuğu babası olan Nevzat Yıldız’ın özel ilgileri arasında ilk sırayı doğa yürüyüşleri, avcılık ve amatör fotoğrafçılık alıyor.

erdal-mert.jpg

Erdal Mert kimdir?

1974 yılında Kars’ın Arpaçay ilçesinde doğdu ve halen bu ilçede yaşamakta. 4 kardeşin en küçüğüdür. 1980 yılında Atatürk ilkokulunda öğretime başladı ve liseyi 1991 yılında Arpaçay’da tamamladı. Atatürk Üniversitesinde önlisans Anadolu Üniversitesi işletme fakültesini bitirdi. Askerliğimi kısa dönem olarak Mersin Silifke’de yaptı. Aile mesleği olan arıcılık işi ile uğraşmakta. 2005-2015 yılları arasında Arpaçay Sulama Birliğinde 10 yıl birlik müdürlüğü yaptı. 2014-2018 yılları arasında MHP ilçe başkan yardımcılığı yaptım

Erdal Mert, evli ve 2 çocuk babasıdır.