01 Aralık 2021
  • Kars6°C
  • Ardahan4°C
  • Iğdır7°C

“SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİNDE SUNİ KARLAMA PROJESİ BAŞLAMALI”

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği üyeleri, Sarıkamış Kayak Merkezi hakkında taleplerini Bakan Ersoy’a ileterek, Suni Karlama Projesinin bir an önce başlaması gerektiğini vurguladılar.

“Sarıkamış Kayak Merkezinde Suni Karlama Projesi başlamalı”

25 Ağustos 2021 Çarşamba 17:42

Volkan KARABAĞ

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy başkanlığında yapılan 2021-2022 Kış Turizmini değerlendirme toplantısına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın da hazır bulunduğu toplantıda Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği Başkanı Halit Taş, Kars’ın Sarıkamış İlçesindeki büyük yatırımlara ve şehrimize can simidi olacak olan Suni Karlama Projesi için taleplerini yenileyerek, projenin hem bölge ekonomisine hem de tesise katkılarını aktardı.

Toplantıda Başkan Taş, Sarıkamış Kayak Merkezinde Suni Karlama Projesinin bir an önce başlaması gerektiğini vurgulayarak, kayak merkezimizin her yönden buna elverişli olduğunu ve bölgemizin kırsal bölge olması hasebiyle devletimiz tarafından daha çok desteklenmesi gerektiğini de ifade etti.

Başkan Taş, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Kars ve Sarıkamış için büyük özveri gösteren Bakan Ersoy ve Bakan Yardımcısı Alpaslan’a gösterdiği ilgilerden dolayı tekrardan teşekkür etti.

“sarikamis-kayak-merkezinde-suni-karlama-projesi-baslamali”-(3).jpg“sarikamis-kayak-merkezinde-suni-karlama-projesi-baslamali”-(1).jpg“sarikamis-kayak-merkezinde-suni-karlama-projesi-baslamali”-(2).jpg