17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ‘ASIM’IN NESLİ ASRIN YÜRÜYÜŞÜ’ İLE ANILDI

Sarıkamış şehitlerini anma etkinliklerinin 104. yıl dönümü kapsamında ‘Asımın nesli asrın yürüyüşü’ sloganıyla düzenlenen anma yürüyüşü yapıldı.

Sarıkamış şehitleri ‘Asım’ın Nesli Asrın Yürüyüşü’ ile anıldı

06 Ocak 2019 Pazar 13:40

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Türkiye’nin dört bir yanından Sarıkamış’a gelen katılımcılar sabahın erken saatlerinde, ‘Asımın nesli asrın yürüyüşü’ sloganıyla düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” yürüyüşü 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi’nden başladı.

Kızılçubuk Zirvesi’nden başlayan yürüyüş Şehit Kurmay Albay Faruk Sungur yolunu izleyerek Yukarı Sarıkamış Mahallesi’ndeki Sarıkamış Şehitliği tören alanında sona erdi.

Dualar, dev Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla başlayan yürüyüşe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Kars Valisi Türker Öksüz, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, protokol üyeleri ile on binlerce vatandaş katıldı.

sarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(1).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(6).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(7).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(3).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(9).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(5).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(2).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(4).jpgsarikamis-sehitleri-‘asim’in-nesli-asrin-yuruyusu’-ile-anildi-(8).jpg