17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

SARIKAMIŞ’TA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN ONURUNA YEMEK VERİLDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sarıkamış Şehitlerinin 104. yılı anma programı kapsamında Şehit ve Gazi ailelerinin onuruna yemek verdi.

Sarıkamış’ta Şehit ve Gazi Ailelerinin Onuruna Yemek Verildi

04 Ocak 2019 Cuma 13:54

Volkan KARABAĞ / KARS MANŞET

Her yıl Ocak ayının ilk haftasında düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri, Kars Valiliği öncülüğünde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen şehit yakınları ve gazi aileleri onuruna düzenlenen yemekle başladı.

Sarıkamış’ta bir otelde düzenlenen yemeğe Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Kars Valisi Türker Öksüz, 9’ncu Komando Tugay Komutan Vekili Muhabere Albay Kemal Aydın, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, daire amirleri, şehit ve gazi aileleri katıldı.

Düzenlenen programda başta Sarıkamış Şehitleri olmak üzere tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu.

ETKİNLİKLER AKŞAM DA DEVAM EDECEK

Etkinlikler bu akşam Sarıkamış Kazım Karabekir Cami’deki Mevlid-i Şerif okutulmasıyla devam edecek. İlk gün programı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’ndan başlayarak Yukarı Sarıkamış Şehitliğine kadar düzenlenecek Meşaleli Yürüyüş ile son bulacak.

Şehitleri Anma etkinliklerinin 2’inci gününde Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yapılan Kardan Heykeller Sergisi Açılışı ve Meşaleli Kayak Gösterisi ve düzenlenecek anma programı ile sona erecek.

Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri 6 Ocak 2018 Pazar günü binlerce insan Kızılçubuk Zirvede toplanarak “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşüne katılacak. Yürüyüş sonrasında Ay Yıldız Tören Alanında düzenlenecek program ve Solotürk Gösterisi ile Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri son bulacak.

sarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(1).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(2).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(3).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(4).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(5).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(6).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(7).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(8).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(10).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(11).jpgsarikamis’ta-sehit-ve-gazi-ailelerinin-onuruna-yemek-verildi-(9).jpg