19 Haziran 2019
  • Kars10°C
  • Ardahan10°C
  • Iğdır18°C

SUSUZ KALAN BALIKLAR TAHLİYE EDİLDİ

Şube Müdürü Türkoğlu, ”İlk önce ölü balıkları tahliye ettik bu balıkları leyleklere ve turnalara verdik. Şimdide canlı balıkları tahliye ediyoruz. Bunları su kanallarına bırakacağız.” dedi.

Susuz kalan balıklar tahliye edildi

03 Nisan 2018 Salı 10:43

Tacettin DURMUŞ / KARS MANŞET

Geçtiğimiz günlerde Iğdır Merkez Yaycı Köyü yol kenarındaki su kanalında suların çekilmesiyle mahsur kalan binlerce balık, TOMA ve itfaiye tarafından bulundukları yere su bırakılarak bir kısmı kurtarılan balıklar, tahliye edilerek su kanallarına bırakıldı.

Balıkların bulunduğu yere giden ekipler balıkları alarak resmi aracın kasasında yaptıkları naylondan havuza koyarak Ağrı Dağı eteklerinde bulunan sulak bölgelere ve su kanallarına bıraktı.

Suyun içine giren görevliler ellerindeki torlarla canlı balıkları alıp araç arkasındaki suni havuza bıraktı.

Burada açıklama yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, ”İlk önce ölü balıkları tahliye ettik bu balıkları leyleklere ve turnalara verdik. Şimdide canlı balıkları tahliye ediyoruz. Bunları su kanallarına bırakacağız.” dedi.

susuz-kalan-baliklar-tahliye-edildi-(1).jpgsusuz-kalan-baliklar-tahliye-edildi-(2).jpgsusuz-kalan-baliklar-tahliye-edildi-(3).jpgsusuz-kalan-baliklar-tahliye-edildi-(4).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.