17 Haziran 2019
  • Kars12°C
  • Ardahan14°C
  • Iğdır17°C

SUSUZ ŞELALESİ VE MESİRE ALANINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kars’ın Susuz İlçesi’nde bulunan Susuz Şelalesi turizme kazandırılıyor.

Susuz Şelalesi ve mesire alanında çalışmalar devam ediyor

28 Mayıs 2018 Pazartesi 09:04

Susuz Ardahan karayolu üzerinde bulunan ve 15 metre yükseklikte su düşüşüne sahip olan Susuz Şelalesi, etrafında yapımına başlanan mesire alanıyla birlikte vatandaşların hizmetine açılacak. 

24 farklı kuş türüne ve çeşitli yabani hayvanlara doğal yaşam ortamı oluşturan Susuz Şelalesi Susuz Kaymakamlığı ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) tarafından yürütülen “Susuz Şelalesi Mesire Alanı” çalışmaları devam ediyor. 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Vali Rahmi Doğan’ın destekleriyle yapımı devam eden Mesire Alanı tamamlandığın de yerli ve yabancı turistlerinde bölgede daha fazla zaman geçirmesine imkan tanıyacak. 

Öte yandan Susuz Şelale’si bölgenin en yüksek düşüşü sağlayan suyuna sahip, Şelale Susuz halkı arasında “Su uçan” olarak adlandırılıyor. 

susuz-selalesi-ve-mesire-alaninda-calismalar-devam-ediyor--(1).jpgsusuz-selalesi-ve-mesire-alaninda-calismalar-devam-ediyor--(2).jpgsusuz-selalesi-ve-mesire-alaninda-calismalar-devam-ediyor--(3).jpg

iha

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.