29 Eylül 2020
  • Kars10°C
  • Ardahan7°C
  • Iğdır16°C

“TEZ ZAMANDA YÜKSELEN TOZ OLUR!”

26 Dönem MHP Kars 2. Sıra Milletvekili adayı Tuncay Aydın çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Tez zamanda yükselen toz olur!”

05 Eylül 2020 Cumartesi 12:15

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) çeşitli kademelerinde uzun yıllar aktif görev yaptığını anımsatan Aydın, “Son yerel seçimlerde ilimizde MHP ile  AK Parti'nin ortak girdiği Cumhur İttifakı'nın  kaybetmesi ve HDP'nin Kars'ta yerel seçimleri kazanması sonrasında Kars’ta sağduyulu dava arkadaşlarımız ve vatandaşlarımızla istişareler yaptık. Yaptığımız bu istişarelerde MHP il yönetiminin daha çok liyakat sahibi kişilerden oluşmasının gerekliliği üzerinde  duruldu. MHP İl yönetiminin bu içinde bulunulan süreci iyi yönetemedikleri, belediyenin yanlış politikalarına sessiz kaldıkları, yeterli ve gerekli muhalefeti yapamadıkları kanısına varılmıştır. İlimizde Cumhur İttifakı'na rağmen MHP'li vatandaşlarımızın işleri görülmemekte, liyakat sahibi ülkücüler baskı altında tutularak belli mevki ve makamlara gelmesi engellenmektedir.” dedi.

“Bütün bu olumsuzlukları giderebilmek adına MHP Kars il yönetiminin değişip güçlenmesi noktasında görüş birliği oluştu.” diyen Aydın, “Dava arkadaşlarımızın bu kararı, bu kapsamda MHP MDK yedek üyemizin olumsuz tavırlarıyla sonuçlanmıştır. Gelinen bu noktada Kars ilinin menfaatleri ve davanın geleceği düşünülmeyerek şahsi siyasi ikballer ön planda tutulmuştur.” ifadesini kullandı.

Aydın yaptığı açıklamayı şöyle sürdürdü: “Son olarak tüm uyarılarımıza rağmen üç beş kişiyle yapılan ilçe kongrelerinin ardından, tesadüfen yerini gördüğüm gizli saklı yapılacak olan merkez ilçe kongresi, yapılan yanlışların son örneği olmuştur. Adımın Kars kamuoyunda "MHP İl Başkanlığı'na aday olacak." şekilde konuşulması üzerine böyle bir açıklama yapma gereği duydum. Ben dün de, bugün de, yarın da bu hareketin emrinde oldum, olmaya da devam edeceğim. Ancak vasıfsız, dedikoducu, çıkarcı, ülkücülükten nasibini alamamışlarla dün de mücadele ettim, bugün de ediyorum, yarın da etmeye devam edeceğim. Bu vesile ile kıymetli dava arkadaşlarıma, bu gibi kişilerle en azından şimdilik siyaset yapmayacağımı bildirmek isterim. Sözlerimi Hz. Ali'nin şu vecizesiyle bitirmek istiyorum; “Tez zamanda yükselen ya toz, ya da tüydür. Bu da er ya da geç yerini bulacaktır.” Saygılarımla...”

“tez-zamanda-yukselen-toz-olur!”.jpg