07 Mart 2021
  • Kars1°C
  • Ardahan1°C
  • Iğdır13°C

TÜRKİYE - AZERBAYCAN SİLAHLI KUVVETLERİ KARMA TAKIMLARINDAN ORTAK FAALİYET

Kars'ta 1 Şubat'ta başlayan Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı devam ederken, Türkiye ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının ortak gerçekleştirdiği faaliyetler nefes kesti.

Türkiye - Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri Karma Takımlarından ortak faaliyet

11 Şubat 2021 Perşembe 09:20

Şubat ayının ilk gününde başlayan Kış-2021 Tatbikatı, Türkiye ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine bağlı bin 268 personel ile gerçekleştiriliyor. Tatbikatta, 190 adet değişik cinste araç, 218 adet farklı cins ve çapta silah kullanılıyor. Tatbikat kapsamında çeşitli senaryolar, Türkiye ve Azerbaycan Ordusu unsurları tarafından icra ediliyor. Bu çerçevede, Türkiye ve Azerbaycan ordusundaki uzman nişancılar, keskin nişancı atışı gerçekleştirdi. Uzman nişancılar, 900 ve 1100 metre uzaklıktaki hedefleri tam isabetle vurdu. 

Tatbikata katılan komandolarımız, başarılı bir hava hücum harekatı ile hedefleri de bir bir imha etti. ATAK helikopterleri de belirlenen hedefleri tam isabetle vurdu.

Tanklarla taarruz

Ayrıca Türkiye ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine bağlı Karma Tank Birliği de, iki Türk, iki Azerbaycan tankıyla taarruz manevrası faaliyeti gerçekleştirdi. Taarruz manevrası gerçekleştiren tanklar nefes kesen görüntüler oluşturdu.

turkiye---azerbaycan-silahli-kuvvetleri-karma-takimlarindan-ortak-faaliyet-(1).jpgturkiye---azerbaycan-silahli-kuvvetleri-karma-takimlarindan-ortak-faaliyet-(3).jpgturkiye---azerbaycan-silahli-kuvvetleri-karma-takimlarindan-ortak-faaliyet-(2).jpgturkiye---azerbaycan-silahli-kuvvetleri-karma-takimlarindan-ortak-faaliyet-(4).jpg
Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.