20 Nisan 2021
  • Kars16°C
  • Ardahan17°C
  • Iğdır20°C

VALİ ÖKSÜZ’DEN KAYAK SEVERLERE EĞİTİM KİTİ!

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezinde kayak severlere “Afet ve Acil Durumlar Eğitim Kiti” hediye etti.

Vali Öksüz’den kayak severlere eğitim kiti!

29 Ocak 2021 Cuma 09:59

Volkan KARABAĞ

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının “Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden olan Sarıkamış Kayak Merkezinde farkındalık etkinliği düzenlendi.

AFAD, UMKE, JAK Timleri, Kızılay ve AFAD gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, kayak merkezindeki vatandaşlara “Afet ve Acil Durumlar Eğitim Kiti” hediye ederek, afet bilinci konusunda bilgilendirme yaptı.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan Vali Öksüz, “Afet eğitimi denilince birçok konu akla geliyor, afetlerde ilk 6 saatte yapılması gerekenler çok önemli. Ayrıca ilk yardım konusu ve gönüllülerin katkıları son derece önemli.” dedi.

vali-oksuz’den-kayak-severlere-egitim-kiti!-(1).jpgvali-oksuz’den-kayak-severlere-egitim-kiti!-(2).jpgvali-oksuz’den-kayak-severlere-egitim-kiti!-(4).jpgvali-oksuz’den-kayak-severlere-egitim-kiti!-(5).jpgvali-oksuz’den-kayak-severlere-egitim-kiti!-(3).jpg

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.