07 Aralık 2021
  • Kars-8°C
  • Ardahan-9°C
  • Iğdır-2°C

YILLAR SONRA KARS YENİDEN ‘ŞEHİR’E DÖNDÜ!

Kars Belediyesi yıllardır hiçbir çalışma yapılmayan şehrin ana arterleri ve ara sokaklarında yaklaşık 3 aydır başlatmış olduğu kaldırım yenileme ve asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehirde görüntü tamamen değişti.

Yıllar sonra Kars yeniden ‘şehir’e döndü!

22 Kasım 2021 Pazartesi 14:59

Kars Belediyesi’ne kayyum atanmasıyla birlikte vatandaşlar da hizmet görmeye başladı. Kars Belediyesi Atatürk ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddelerinde yıllardır devam eden hem görüntü kirliliği hem de trafik keşmekeşine neden olan araçların dikey park sorununu da ortadan kaldırması bölgede ikamet eden vatandaşların ve esnafın yüzünü güldürdü.

Kars Belediye Başkanlığı’na Vali Türker Öksüz’ün “kayyum” olarak atanmasının ardından geçen 1 yıllık sürede kentin önemli sorunları Vali Öksüz ve ekibi tarafından ele alınarak, gerekli tespitler yerinde yapıldı.

Borç yükü altında kıvranan belediye, bir taraftan borçlarını öderken, diğer taraftan da vatandaşlara hizmet vermeye çalıştı. Belediyenin imkanlarını bilen Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, adeta Ankara’yı mesken tuttu. Ankara’da Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç ile birlikte ilgili bakanlıklarla yoğun olarak görüşen Öksüz, Kars’a araç-gereç ve maddi destek sağlayarak şehrin sorunlarını bir bir çözmeye başladı.

Yorumlar
UYARI: Yazılan yorumlar hiçbir şekilde karsmanset.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.