15 Temmuz 2019
  • Kars16°C
  • Ardahan11°C
  • Iğdır26°C

YUNUS KILIÇ ULUSAL FINDIK ÇALIŞTAYI'NA KATILDI

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Ordu'da Tarım ve Orman Bakanlığı-TMO Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Ulusal Fındık Çalıştayı'na katıldı.

Yunus Kılıç Ulusal Fındık Çalıştayı'na katıldı

14 Nisan 2019 Pazar 11:18

Kılıç, fındık ekim alanlarının rehabilitasyonu ve kaliteli üretiminden, depolama şartlarının iyileştirilmesi, pazarlanması ve mevzuat ihtiyaçlarının belirlenmesine kadar bütün boyutlarıyla masaya yatırıldığı bütün paydaşların olduğu, çok geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirildiğini, rehberlik edecek, hedefleri belirleyen bir sonuç bildirgesi sunulduğunu söyledi.

Kılıç, “Şimdi biz dahil herkes ödevini en iyi şekilde yapmak için yoğun bir mesai harcayarak, fındığın hak ettiği değere ulaşmasına katkıda bulunma sureci başlatılmış olmaktadır. Umuyorum, fındık, üretenine ve ülkemize en fazla katkıyı yapacak ve üretenin refahını yükseltecektir.” dedi.

Kılıç daha sonra Tarım ve Orman Bakanı ile birlikte yeni seçilen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'i makamında ziyaret ederek, “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

yunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(3).jpgyunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(2).jpgyunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(1).jpgyunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(5).jpgyunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(6).jpgyunus-kilic-ulusal-findik-calistayina-katildi-(4).jpg